Nederland telt bij benadering 18.000 schapen, die puur voor het plezier worden gehouden. Deze hobbydierhouders kiezen een schapenras dat qua uiterlijk en karakter het beste bij hen past. Vaak zijn dit buitenlandse rassen met een bijzonder uiterlijk of Nederlandse rassen die behoren tot ons levend erfgoed. Daarnaast kennen we de commerciële houders die met elkaar bijna een miljoen schapen houden. Hun raskeuze is gebaseerd op de productie van vleeslammeren. Ook worden er voor het beheer van natuurgebieden en gemeentelijk groen schapen ingezet. Voor deze vorm van schapen houden worden meestal de oude Nederlandse heideschapen ingezet, maar sommige buitenlandse rassen voldoen ook prima.
Na een zorgvuldige selectie worden in dit boek ‘Schapen in de weiden van de lage landen’ 34 prachtige en unieke rassen beschreven en fraai in beeld gebracht. Uitgegeven door Kemper Conseil. 160 pagina's.
GRATIS set prachtige ansichtkaarten
€24,90 en geen verzendkosten
Blijf op de hoogte van al het laatste nieuws over hobbyboederijdieren. We sturen je één keer per maand een e-mail.
Aanbevolen door Levende Have
NIEUW! Dierenwelzijn, de wet en natuurlijk gedrag €14,95 Bestellen? Klik hier NIEUW! Schapen in de weiden van de lage landen € 24.90 Bestellen? Klik hier
Bezoek ook onze Boekenpagina, klik hier