Universiteit opent nieuwe kliniek landbouwhuisdieren
op: 11 Mrt 2010 - 9:59am
De faculteit diergeneeskunde van de Universiteit van Utrecht heeft een nieuwe kliniek geopend voor landbouwhuisdieren. De kliniek krijgt geen publieksfunctie voor de houders van schapen, geiten, kippen, varkens en koeien. Wel kunnen er dieren worden aangeboden voor nader onderzoek.
De kliniek is er vooral ten behoeve van wetenschap en onderwijs, benadrukt Maria Veldman, woordvoerster van de Universiteit van Utrecht. Anders dan bij de paardenkliniek en de kliniek voor gezelschapsdieren is het niet mogelijk met een ziek varken of schaap voor consult bij de kliniek langs te gaan. Dat is in verband met het risico op besmettelijke dierziekten uitgesloten.
Een eigenaar die een dier nader wil laten onderzoeken, kan dit via de eigen dierenarts aanbieden bij de kliniek, maar dat betekent wel dat hij/zij afstand doet. De kliniek is in dat geval het eindstation voor het dier. Met de nieuwe kliniek beschikt de universiteit over een moderne inrichting met diervriendelijke stallen.
- login of registreer om te reageren



.jpg)









kennis van hobbyvarkens
Geplaatst door: leo op: 12 Mrt 2010 - 11:16pmEr zijn voldoende dierenartsen met verstand van varkens (dus ook de dieren die aanwezig zijn bij particulieren en door u "menagerie" worden aangemerkt als een "hobbydier").
Dat er geen dieren meer terug kunnen naar de houder is een politieke keuze (dierziektebestrijding) en niet een keuze die een DIERENARTS (lees de Faculteit der Diergeneeskunde) MAAKT!!!
Wij (dierenartsen) komen op voor de rechten van het dier.
De studenten bezoeken nog steeds bedrijven en mensen die varkens houden thuis...! Kennis en kunde is voldoende aanwezig. De Faculteit der Diergeneeskunde in Utrecht heeft de hoogst mogelijke accreditatie ter wereld vanwege zijn kennisoverdracht en opleidingsniveau. Dit is een uniek gebeuren in Nederland en in de wereld!
Leo van Merwijk
Dierenarts
info@bata4en.nl
Kennis van minivarkens
Geplaatst door: menagerie op: 13 Mrt 2010 - 8:59pmZieke varkens
Geplaatst door: menagerie op: 11 Mrt 2010 - 11:29am