Niet iedereen blij met blauwtong vrijstatus

Geplaatst door: jinke op: 2 Feb 2012 - 10:23am

Dat Nederland met ingang van 15 februari de blauwtong vrijstatus verkrijgt, maakt niet iedereen even blij. Die status houdt namelijk in dat er niet meer gevaccineerd mag worden.

Kleinschalige en hobbymatige houders van schapen hebben het ministerie van EL&I laten weten dat ze bij een nieuwe uitbraak van blauwtong onmiddellijk willen vaccineren. Ze dringen aan op de totstandkoming van een draaiboek. Het ministerie wijst erop dat er in Brussel een wijzigingsvoorstel ligt om vaccinatie vanaf dit voorjaar onder bepaalde voorwaarden in vrije lidstaten toe te staan.

Een blauwtongepidemie veroorzaakte in 2006 en 2007 veel ellende onder de schapen en ook koeien. Dankzij vaccinatie werd de epidemie vrij snel bewdongen. Nederland is nu drie jaar vrij van blauwtong. Een officiele vrijstatus is vooral van belang voor de export.

Redactie Levende Have




Levende Have Magazine

Levende Have


EnquĂȘte

Dierenvideo

Opmerkingen over de website

Heeft u vragen en / of opmerkingen over de website klik dan Hier.


Wie zijn online?

Er zijn momenteel 0 gebruikers en 119 gasten online.

Nieuwe leden Levende Have

  • estrella87
  • Rinaldo
  • sanderenanke
  • amrock
  • Paska186
  • J
  • Monique_62
  • BlackLacey