Meerderheid Tweede Kamer wil Q-koorts bacterie uitroeien

Geplaatst door: jinke op: 23 Apr 2010 - 10:12am

Dossier: Q-koorts

Op initiatief van CDA-er Henk Jan Ormel heeft de Tweede Kamer een motie aangenomen waarin wordt gepleit voor uitroeiing van de Q-koorts bacterie.

''De minister ontraadde de motie met het argument dat het onmogelijk is omdat het een omgevingsbacterie betreft. Ik besef dat het moeilijk is, maar de ambitie moeten we toch uitstralen! Het is gelukt om rundertuberculose, abortus Bang, MKZ, ziekte van Aujeszky en andere ziektes uit te roeien. Kom op!'', aldus Henk Jan Ormel op zijn website.

Vele deskundigen hebben aangegeven dat de Q-koorts bacterie, die al zeer lang in Nederland voorkomt maar de laatste jaren in verhevigde mate voor problemen zorgt, niet valt uit te roeien. De bacterie houdt zich op in het milieu, maar is ook wijd verspreid onder het melkvee. Niettemin pleit Ormel ervoor een uitroeiingsprogramma op te zetten. Al eerder gaf hij aan dat alle schapen en geiten moeten worden gevaccineerd tegen Q-koorts.




Levende Have Magazine

Levende Have


EnquĂȘte

Dierenvideo

Opmerkingen over de website

Heeft u vragen en / of opmerkingen over de website klik dan Hier.


Wie zijn online?

Er zijn momenteel 0 gebruikers en 80 gasten online.

Nieuwe leden Levende Have

  • Renate de Boer
  • Safira
  • pncger
  • aratinga
  • hendrikus
  • Koppe628
  • huubbogaerts
  • koentje