Bijna tien procent paarden op kliniek besmet met MRSA

Geplaatst door: jinke op: 30 Aug 2010 - 9:16am

Bijna tien procent van de paarden die binnenkomen bij de paardenkliniek van de Universiteit van Utrecht blijken besmet met MRSA. Dit percentage komt overeen met cijfers uit het buitenland.

In het Tijdschrift voor Diergeneeskunde pleiten  Engeline van Duijkeren en Marianne Sloet van Oldruitenborgh-Oosterbaan voor nader onderzoek. Ook al vormt de MRSA bij paarden geen grootschalige bedreiging voor de volksgezondheid, ze willen toch weten op welke schaal MRSA precies bij paarden voorkomt en wat de risicofactoren zijn.

Er zijn twee stammen aangetroffen bij paarden:
  • een stam die niet voorkomt bij ander vee en die in zeldzame gevallen voorkomt bij de mens;
  • een stam die voorkomt bij ander vee.
Anders dan bijvoorbeeld bij varkens kan MRSA bij paarden klinische problemen veroorzaken, zoals bij wondinfecties. Deze infecties zijn moeilijker te behandelen.

Volgens van Duijkeren en Sloet van Oldruitenborgh-Oosterbaan kwam MRSA tot 2006 bij paarden slechts sporadisch voor, maar sindsdien is er sprake van een ''gestage toename'', zo melden ze in het Tijdschrift voor Diergeneeskunde. Dat kan te maken hebben met het wereldwijde vervoer van paarden (ze pikken de resistente stam in het buitenland op) en met het antibioticumgebruik.

De MRSA-besmetting bij paarden is vaak tijdelijk van aard. Onderzoek van mensen die in contact komen met besmette paarden toont aan dat vijftien procent van hen positief testte op MRSA. Ook zij zijn vaak niet blijvend besmet. ''De kans dat iemand echt ziek wordt van MRSA is heel klein'', zegt Van Duijkeren in het Tijdschrift voor Diergeneeskunde.

(Redactie Levende Have)


Levende Have Magazine

Levende Have


EnquĂȘte

Dierenvideo

Opmerkingen over de website

Heeft u vragen en / of opmerkingen over de website klik dan Hier.


Wie zijn online?

Er zijn momenteel 0 gebruikers en 71 gasten online.

Nieuwe leden Levende Have

  • Renate de Boer
  • Safira
  • pncger
  • aratinga
  • hendrikus
  • Koppe628
  • huubbogaerts
  • koentje