Sondevoeding bij een pasgeboren lam

Sondevoeding

Dit lam kon niet drinken omdat de ooi teveel spanning op het uier had. De spenen waren groot en konden niet "gepakt" worden door het lam. Een lam moet binnen 24 uur eigenlijk biest (eerste melk) opnemen. In de eerste 36 uur na de geboorte kan een lam nog antistoffen via de darmwand opnemen en zo de eerste weken een goede weerstand verkrijgen (passieve immuniteit). Daarom is het belangrijk zo snel mogelijk biest toe te dienen na de geboorte, liefst door het lam bij ooi te laten drinken, en als dat niet lukt via de fles.

Maar als het lam geen goede zuigreflex heeft, biedt sondevoeding uitkomst. Sondevoeding is eenvoudig, snel, en weinig stressvol. Veel schapenhouders zijn bang dat ze met de sonde in de longen terecht komen. Maar met een sonde van de juiste lengte, dus afgemeten tot aan de maag (achter de ribboog), moet het goed gaan, mits de sonde tot de afgemeten lengte is doorgeschoven.

Dit lam kreeg later ook flesvoeding toen hij minder slap was. (1)

Gerelateerde onderwerpen:

Terug naar:
(1) Video Marieke van Merwijk, dierenkliniek Bata4en

Reacties

sondevoeding.

Geplaatst door: Ria de Gunst (niet geverifiëerd) op: 3 Feb 2009 - 4:52pm
Mooi dat het lammetje zo gevoerd kan worden. Maar wat is het voordeel van op deze manier voeren en voeren met een speenfles, waarin uiteraard de melk van het schaap zit? vriendelijke groet Ria de Gunst


Levende Have Magazine

Levende Have


Enquête

Dierenvideo

Opmerkingen over de website

Heeft u vragen en / of opmerkingen over de website klik dan Hier.


Wie zijn online?

Er zijn momenteel 0 gebruikers en 161 gasten online.

Nieuwe leden Levende Have

  • BlackLacey
  • dushiendonna
  • Verdellen
  • verzekeringen
  • gulina
  • korff069
  • henkbosscher
  • mechjansen